1. Úvod
  2. O nás

O nás

Zařízení sociální péče Choceň (dále jen ZSP), kdysi dávno Domov důchodců, bylo zřízeno ve třicátých letech 20. století z bývalého Chudobince. Od té doby prošlo mnohými úpravami a změnami, poslední rekonstrukcí a modernizací v roce 2007. V současné době je ZSP moderním zařízením splňujícím standardy kvality sociálních služeb a poskytuje čtyři registrované sociální služby – Domov pro seniory, Domov se zvláštním režimem (dále jen Domov), Pečovatelskou službu a Osobní asistenci. 
ZSP se nachází v klidné části města. K Domovu patří domácí atmosféra, klidné prostředí a zahrada, která slouží k posezení na lavičkách i k aktivnímu odpočinku při zahradničení na vyvýšených záhonech a dalším aktivitám připravovaným pro naše seniory. V létě se u nás na zahradě nejen posedává, ale i po ránu cvičí a zpívá s hudebním doprovodem nebo se i opékají buřty.
Všechny budovy, chodby, pokoje i společné prostory jsou bezbariérové. Obytná část je rozdělena na budovu A a budovu B. V budově A se nachází kuchyně, velká jídelna, kulturní místnost, malá klubovna, kuřárna a tři terasy pro venkovní posezení. V budově B je ordinace lékaře, sesterna, kuchyňka a dvě malé jídelny a dvě terasy. Pokoje jsou jednolůžkové s vlastním i společným sociálním zařízením a dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením. Ze všech 58 pokojů jen tři nemají svůj vlastní balkón. Obě budovy spojuje vstupní hala s recepcí, která slouží klientů jako kavárna. 
Celková kapacita Domova je 90 pobytových lůžek, z toho 66 v Domově pro seniory a 24 v Domově se zvláštním režimem. Domov a jeho služby slouží osobám se sníženou soběstačností, zejména z důvodu věku nebo zdravotního stavu, jejichž situace vyžaduje péči a pravidelnou pomoc jiné osoby a nemohou již tedy žít ve svém přirozeném prostředí. 
Všem našim klientům Domova poskytujeme ubytování, stravování, praní prádla, úklid, ošetřovatelskou, zdravotní a sociální péči, přiměřenou rehabilitaci, kulturní a společenské vyžití a vytváříme podmínky pro dobrovolné zájmové nebo pracovní činnosti. O klienty se stará kvalifikovaný personál, máme čtyři smluvní praktické lékaře, kteří navštěvují ZSP 4x týdně a služby odborných lékařů (psychiatr, chirurg a kožní lékař). Dále jsou zabezpečeny služby kadeřnice a pedikérky. Pro pohlazení duše využíváme canisterapie a felinoterapie.  V Domově se také konají katolické mše a evangelické bohoslužby. 
Snažíme se, jak jen je to možné, aby byli naši klienti co nejspokojenější a měli u nás nový domov v Domově.