| svátek má Zora
Velikost písma:
 
 

Vítejte na našich webových stránkách!

Zařízení sociální péče Choceň má registrované a poskytuje sociální služby: Domov pro seniory a Pečovatelskou službu.

WEB V REKONSTRUKCI. OČEKÁVANÉ SPUŠTĚNÍ NOVÉHO WEBU 28. 2. 2020. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

se nachází nedaleko centra v klidné části desetitisícového města Choceň, v Pardubickém kraji ...
je terénní nebo ambulantní služba, poskytovaná osobám, které mají sníženou soběstačnost ...

Pečovatelská služba

Pečovatelská služba je terénní nebo ambulantní služba, poskytovaná osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Služba se poskytuje ve vymezeném čase i v domácnostech.

Dům s pečovatelskou službou  (DPS) je umístěn nedaleko centra města Choceň, je obklopen zahradou, kde jsou lavičky, na nichž obyvatelé tráví část svého volného času a besedují s přáteli. Dům má 24 bytů, které spravuje Správa budov Chocně a s klienty je sjednána nájemní smlouva mezi nájemníkem a Správou budov, dle platných předpisů a vyhlášek. Byty mají své sociální zařízení a pro tělesně postižené klienty jsou zde dva bezbariérové byty. V přízemí se pak nachází kulturní místnost s televizí a dostupnou knihovnou. Obyvatelé se také mohou zúčastnit i různých akcí v sousedním Domově pro seniory, kam jsou zváni.

Pečovatelská služba je sjednávána se zájemcem individuálně dle jeho aktuálních potřeb a možností poskytovatele na základě Smlouvy o poskytnutí pečovatelské služby. Žádosti o pečovatelskou službu si mohou zájemci vyzvednout přímo v DPS nebo v Zařízení sociální péče Choceň (v Domově pro seniory), případně si stáhnout z webových stránek www.zspchocen.cz

Před nástupem do Domu s pečovatelskou službou se zájemci i jejich rodinní příslušníci mohou seznámit s novým prostředím.

                 
 
 
 
Copyright © Zařízení Sociální Péče Choceň .cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Powered and created by Tvorba webových stránek Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek Pixel Design