| svátek má Alžběta
Velikost písma:
 
 

Vítejte na našich webových stránkách!

Zařízení sociální péče Choceň má registrované a poskytuje sociální služby: Domov pro seniory a Pečovatelskou službu.

se nachází nedaleko centra v klidné části desetitisícového města Choceň, v Pardubickém kraji ...
je terénní nebo ambulantní služba, poskytovaná osobám, které mají sníženou soběstačnost ...

Více o nás

Zařízení sociální péče Choceň (ZSP) - Domov pro seniory - dříve Domov důchodců, se nachází nedaleko centra v klidné části desetitisícového města Choceň, v Pardubickém kraji. K Domovu patří i zahradní areál a terasy sloužící k odpočinku a relaxaci, k společenskému vyžití, procházkám, k posezení na lavičkách a zahradním nábytku či v altánu a za příznivého počasí i ke kulturním akcím, jako je např. posezení u táboráku, poslechu hudby, k besedám se svými rodinami a přáteli. Snažíme se udržovat a podporovat vztahy klientů s jejich vlastními rodinami, blízkými osobami, ale i s ostatními klienty. Respektujeme jejich názory, představy, rozhodnutí a usilujeme o jejich maximální osobní pohodu. Kontakt klientů s rodinnými příslušníky je neomezený. V letních měsících jsou velmi oblíbené terasy na jednotlivých patrech budovy vybavené slunečníky a zahradním nábytkem, které využívají klienti ke klidnému posezení během dnů i příjemných teplých večerů.

Zřizovatelem ZSP je město Choceň. O naše klienty se soustavně stará 70 kvalifikovaných zaměstnanců.

Případným zájemcům o pobyt v Domově pro seniory nebo jejich příbuzným nabízíme možnost přijít se do Domova podívat a seznámit se s prostředím.
Každý klient má k dispozici lůžko, noční stolek, skříň, poličku a lampičku. Ostatní vybavení je společné.
Budova Domova je bezbariérová.Obytná část je rozdělena na budovu „A“ a budovu „B“.

V budově „A“
se nachází kuchyň, velká jídelna, kulturní místnost, klubovna a kuřárna. Jsou zde i dvě terasy pro venkovní posezení. Pokoje jsou jednolůžkové se společným sociálním zařízením na chodbě a dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením. Součástí pokojů jsou i balkóny. Ve 2. patře budovy „A „ je i sesterna – místnost pro ošetřovatelský a zdravotnický personál.

V budově „B“ je ordinace lékaře a vrchní sestry, sesterna, kuchyňka a 2 malé jídelny. Pokoje zde jsou jedno a dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením a balkónem a v podkroví pokoje jednolůžkové se společným sociálním zařízením. Zde je i místnost pro pedikérku, holičku a kadeřnici.

Na všech odděleních zařízení jsou zřízeny oddychové kouty vybavené křesílky, stolečky a televizorem. Chodby, spojující jednotlivé části budovy, jsou vybaveny křesílky a květinovou výzdobou. Společné prostory jsou doplněny o nástěnky s různými letáčky, informacemi o možnostech kulturního vyžití a plánovaných akcích v areálu i mimo něj. Obě budovy spojuje vstupní hala, kde je recepce, která slouží zároveň jako malá kavárna a kiosek, který slouží klientům k drobným nákupům balených a jiných nápojů a sladkostí.  Na recepci návštěvníci obdrží informace o tom, kde se nacházejí pokoje jednotlivých klientů, zda je klient přítomen, kde je umístěno pracoviště zaměstnance, kompetentního poskytnout návštěvníkům potřebné informace. Zaměstnanci tohoto úseku rovněž spojují telefonní hovory na jednotlivá oddělení a rozdělují poštu. Pracovní doba recepce je od 8.00 hod – 19.00 hod. Vestibul je vybaven křesílky se stolečky, slouží k odpočinku a plní účely kavárny pro klienty i návštěvy, dále je vybaven velkoplošnou televizí, automatem na prodej teplých nápojů.

Cílová skupina klientů:

  •  senioři od 60 let

Zdravotní stavy vylučující přijetí zájemce do zařízení:

  • zdravotní stav klienta vyžadující péče ve zdravotnickém zařízení
  • zájemce není schopen pobytu z důvodu infekčního onemocnění
  • zájemce trpí duševní poruchou, která by vážně narušovala kolektivní soužití
  • závislost na alkoholu a jiných návykových látkách
  • zájemcům, kteří jsou schopni za pomoci v místě dostupných terénních služeb zůstat v domácím prostředí.
     
 
 
 
Copyright © Zařízení Sociální Péče Choceň .cz - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Powered and created by Tvorba webových stránek Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek Pixel Design